موسسه حسابداری نوین تراز تبریز آماده ارایه راهکارهای مدیریت برای بخش مالیات و جلو گیری از جرایم مربوطه با توجه به اهمیت بخش مالیاتی هر شرکت در خدمت همشریان و هم استانیان عزیز میباشد .

تکلیف خرید از فروشندگانی که شماره اقتصادی ارایه نمی دهند چیست؟

بر اساس دستورالعمل اجرایی در خصوص خرید به یکی از دو وضعیت ذیل می توان اقدام نمود:
الف)در صورتیکه مبلغ هرصورتحساب (فاکتور)، کمتر از ۱۰% حد نصاب معاملات کوچک باشد، لزومی به درج شماره اقتصادی فروشنده بر روی صورت حسابهای مذکور نمی باشد و می توان خریدهای مذکور را به صورت تجمیعی و در قسمت (معاملات کمتر از ۱۰% مبلغ حدنصاب) در سامانه معاملات فصلی وارد نمود. عدم درج شماره اقتصادی فروشنده بر روی صورتحسابهای مذکور در شمول جرایم متعلقه نخواهد بود.

جرایم مالیاتی
جرایم مالیاتی


ب ) در صورتیکه مبلغ صورتحساب هر خرید بالاتر از ۱۰% مبلغ حدنصاب باشد، می بایست حتما معامله مذکور دارای صورتحساب طبق فرم نمونه پیوست دستورالعمل اجرایی ماده ۱۶۹ مکرر ق.م.م به شماره ۲۴۴۶۸/۲۰۰/ص مورخ ۲۷/۱۰/۹۰ باشد و درج شماره اقتصادی خریدار و فروشنده بر روی صورتحسابهای صادره الزامی می باشد و عدم رعایت آن باعث تعلق جرایم مربوطه خواهد شد.

 

منبع: سازمان امور مالیاتی کشور

موسسه حسابداری نوین تراز تبریز آماده ارایه راهکارهای مدیریت برای بخش مالیات و جلو گیری از جرایم مربوطه با توجه به اهمیت بخش مالیاتی هر شرکت در خدمت همشریان و هم استانیان عزیز میباشد .

آدرس : تبریز / بلوار آزادی نبش خیابان ارتش جنوبی ساختمان پارسا

 

© 2016 موسسه حسابداری نوین تراز تبریز | خدمات حسابداری و حسابرسی

logo-footer

باما در تماس باشید :               

قالب وردپرس